MFK Frýdek Místek U18

Zostava MŠK KNM: Kubišta M., Ploštica D., Kubalík D., Mihálik R., Škor T., Mičunda M., Dadaj P., Macek J., Hrošovský M, Tomáš J., Bobčík M. /Kubaščík G., Kopásek D., Slota M./

Góly: 2x Hrošovský M., Ploštica D., Bobčík M., Kopásek D.

Komentár:

V ďalšom prípravnom zápase sme si zmerali sily s chlapcami MFK F.Místek U 18, ktorý hrajú Moravsko-Sliezsku ligu U 19. Neustále sa trápime s nedostatkom hráčov, nakoľko sa nám v tejto zimnej príprave nevyhýbajú zranenia (Kopásek, Kubaščík, Macek, Bryndziar, Kubalík, Mihálik, Minárik, Ovečka, Pažický) a mnohí chlapci z dôvodu štúdijných povinností trénujú iba nepravidelne (Mačinek, Opial, Tomus). Od začiatku zápasu fyzicky výborne pripravení hostia mali hernú prevahu, našim chalanom chýbala zo začiatku energia, hrali pomaly a nepresne. Napriek tomu sme sa už v úvodných minútach mohli ujať vedenia, kedy samostatný nájazd Kuba Tomáša skončil len tesne vedľa pravej žrde súperovej brány. Hostia po zisku lopty okamžite vyrážali do rýchlych protiútokov, čo sme pozične aj pohybovo nevedeli zachytávať. Výsledkom boli dva rýchle góly v našej sieti. Oba padli po našich stratách lopty v strede poľa a rýchlych protiútokoch do našej rozhodenej obrany. Až po tomto vedení hostí sme sa začali postupne aj my prebúdzať, v útočnej fáze sme mali niekoľko výborných ťahov, z ktorých nakoniec Domino Ploštica zblýska korigoval na 1:2. Potom sme opäť po rýchlom výpade hostí urobili fatálnu chybu (dvaja obrancovia sa nedohodli) a hostia trestali z hranice päťky už na 1:3. Do polčasu sme ešte výborne hrajúcim Maťom Hrošovským z priameho kopu upravili na 2:3. Ďalšie šance Hrošovského, Bobčíka, Maceka a Mihálika zostali nevyužité.

Do druhého polčasu po dlhšej pauze vybehol na umelý trávnik aj Dávid Kopásek, ktorý sa zaradil na pravý okraj obrany. Súper pozvoľna odpadával, nebol už taký dominantný ako v prvom polčase. Naopak, my sme začali hlavne v ofenzíve predvádzať výborné útočné kombinácie a razom sa začala karta obracať. Vyrovnali sme opäť Maťom Hrošovským po výbornej individuálnej akcii a presnej strele z hranice 16-tky – 3:3. Následne sa po presnej kombinácii na pravej strane s Dávidom Kopáskom výborne v 16-tke uvoľnil Miro Bobčík a tvrdou strelou prestrelil výborne chytajúceho brankára hostí – 4:3. Hostia ešte stihli vyrovnať opäť po rýchlom výpade a samostatnom nájazde na taktiež výborne chytajúceho brankára Mateja Kubištu – 4:4. Zápas rozhodla najkrajšia akcia stretnutia, kedy skvelú kombináciu Kuba Tomáša, Mira Bobčíka  a Dávida Kopáska posledne menovaný využil v samostatnom nájazde na víťazný gól – 5:4. V zápase sme opäť striedali hluché minúty s výbornými pasážami. Hlavne v obrannej hre máme po tréningovom výpadku mnohých hráčov ešte značné rezervy, inkasujeme príliš veľa gólov. Pozitívom je návrat dlhodobo zranených kvalitných obrancov Kubalíka, Kopáska a Mihálika, čo určite našu obranu postupne skvalitní. Naopak, spokojnosť môžeme vysloviť s našou útočnou hrou. Chlapci sú odvážni, neboja sa hry jeden na jedného, sú dostatočne rýchli a často im vychádzajú aj pekné kombinačné akcie. Bodaj by im to vydržalo až do jarných súťažných zápasov.

Tréner: Pavol BRISUDA

Vedúci mužstva: Miroslav BOBČÍK

Vyjadrenie trénera hostí:

Po delší pauze jsme odehráli další přípravné utkání, které pro nás bylo zároveň i generálkou před prvním mistrovským utkáním. Na velice kvalitní umělce se hrálo od začátku ve svižném tempu. Obě mužstva myslela více na útok než na obranu, kvalitní kombinační akce se střídaly na obou stranách. Nám se dařilo v zakončení v poločase prvním, domácí měli více štěstí v tom druhém a nakonec strhli vítězství na svoji stranu.